Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Реформы и инициативы / Создание эффективной модели... / 14.10.2010. Резолюція по підсумках спеціальної Наради ...

14.10.2010. Резолюція по підсумках спеціальної Наради громадських організацій та представників державних органів влади з приводу негайного врегулювання здійснення трансплантації в Україні в рамках Першого Конгресу із захисту прав пацієнтів України

 
РЕЙТИНГ: 9084

Резолюціяпо підсумках спеціальної  Наради

громадських організацій та представників державних органів влади

з приводу негайного врегулювання здійснення трансплантації в Україні

в рамках Першого Конгресу із захисту прав пацієнтів України

14 жовтня 2010 року, м. Київ

  1. Внести на розгляд Комітету з питань охорони здоров'я ВР України пропозиції щодо внесення змін до законодавчих та нормативних актів, які стосуються сфери (галузі) трансплантації.
  2. Вказати МОЗ України на необхідність прийняття наказу стосовно обов’язкового проведення діагностики смерті мозку персоналом відділень інтенсивної терапії та інформування центрів трансплантації щодо наявності потенційних донорів.
  3. Звернутись до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я щодо необхідності фінансування державної цільової соціальної програми «Трансплантація» на період до 2012 року в повному обсязі, враховуючи недофінансування програми в 2009-2010 роках.
  4. Звернутись до МОЗ України та Комітету з питань охорони здоров'я ВР України з пропозицією щодо розробки стратегії діяльності та прийняття  Всеукраїнської  програми глобальної інформаційної медико-соціальної компанії по донорству органів.
  5. Запропонувати комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я створити постійну  робочу групу із залученням представників МОЗ, НАМНУ, НАНУ, правоохоронних органів, релігійних конфесій, Спілки громадських організацій «Всеукраїнська Асоціація Захисту Прав Пацієнтів «Здоров'я  нації», Міжнародної благодійної фундації «Лікар.інфонд», інших громадських об`єднань та комітетів з біомедичної етики для опрацювання необхідних змін до законодавчих актів та внесення депутатської законодавчої ініціативи щодо розвитку законодавчої бази, котра регулює порушені питання.  
  6. Запропонувати конфесії християнських церков включити в проповіді висвітлення проблем пацієнтів з невиліковними хворобами, необхідність жертовності заради ближнього і підтримки донорства.

 

Заступник директора Координаційного центру

трансплантації органів, тканин та клітин МОЗ України                         Паляниця С.С.

 

 

 

 Відповідальний секретар

 Асоціації трансплантологів України                                                            Костенко  А.А.

 

 

Президент Спілки громадських організацій

«Всеукраїнська асоціація захисту прав пацієнтів

«Здоров'я нації»                                                                                              Очеретенко В.Д.

 

 

 

Виконавчий директор Міжнародної                                                          Слюнченко Л.С.

благодійної фундації «Лікар.інфонд»