Лiкар.iнфонд

Лiкар.iнфонд
Home / Медицинская помощь детям / Мы с вами помогали / ☼ Маслачкова Настя [ДЦП, синдром спастичного...

☼ Маслачкова Настя [ДЦП, синдром спастичного тетрапарезу]

 
РЕЙТИНГ: 13510

LIKAR.INFUND Proekt  Zyty-oznachae ruhatis
Маслачкова Настя, 5 років, Київ.

Діагноз: ДЦП, синдром спастичного тетрапарезу, гіпотиреоз.

Настуся – весела і життєрадісна дівчинка, якій от-от виповниться шість років. Ще донедавна мало хто із сторонніх здогадувався, що дівча у дитячій колясці має проблеми із здоров’ям – мініатюрна і тендітна, вона не виглядала на свій вік.

Проте, за останній рік вона підросла (зараз вже 98 см і 12кг  - як дитина в три роки) і тепер навіть діти запитують, а чому така велика у колясці. На що чують відповідь – ПОКИ ЩО не можу ходити. А так хочеться! Адже незабаром осінь, айстри і – школа!

Ходити – не єдине, чого не може Настя самостійно. Ще вона не може повзати, стояти, невпевно сидить, багато чого НЕ. І руки не завжди слухаються. Та попри прогнози лікарів у розумовому розвитку Настя практично на рівні однолітків, тільки відчуває і переживає все набагато глибше і дуже страждає від того, що чогось не може зробити.

LIKAR.INFUND Proekt  Zyty-oznachae ruhatis Перший місяць після народження Насті лікарі боролись за її життя. А далі – тяжка і виснажлива боротьба за її здоров’я. ДЦП, спастичний тетрапарез, тяжка форма – і в очах лікарів майже безнадійність.

Безкінечні масажі, ЛФК, голки, ванни, парафіни, диспорт, Богатирська, Охматдит, Одеса, Євпаторія, Трускавець, Санкт-Петербург... батьки пережили і пройшли багато і лише лікування в клініці відновного лікування Козявкіна зажди давало найпомітніші результати. Інколи оплачували спонсори, інколи самостійно. Але зараз сімейного бюджету ледве вистачає на харчування.

На жаль,  ще низка захворювань і паталогій не дають дівчинці відчувати себе безтурботною звичайною дитиною. Друга тяжка недуга – вроджений гіпотиреоз – Настя перебуває на пожиттєвій замістній гормональній терапії. Тяжкі ацетономічні кризи, харчова алергія на велику кількість продуктів,  низький імунітет – постійні ГРВІ, аденоїди 2-3 ступеня, алергічній риніт з травня по жовтень – все це гальмує розвиток дівчинки.

Та останнім часом, як сніжний ком наростають все нові проблеми. Родині вже не підсилу оплачувати обстеження, регулярні аналізи, ліки, тест-смужки, не кажучи вже про таке необхідне лікування в Трускавці. Мати Насті перебуває у відпусці по догляду за дитиною до досягнення нею 6-річного віку за медичними показаннями, чоловік мав велику надію на роботу в Санкт-Петербурзі, але марно. Він там, ми тут – самотужки.

Настуся дуже сподівається на поїздку в клініку «Еліта», вже розуміючи, що лікування там приносить їй полегшення і нові рухові можливості. А ще їй дуже потрібна коляска, у нашій прекрасній для лежання колясці сидіти, не псуючи собі і так сколіотичний хребет, Настя не може – з’їзджає, горбиться, завалюється.  Хороша коляска коштує близько 600 євро, і ми сподіваємось, що зможемо її купити для дитини.